اتوماتیک کردن خانه تان چگونه می تواند ارزش اموالتان را بالا ببرد؟

نوشته شده توسط مدیر در تاریخ: 1 بهمن

از ترموستات های هوشمند گرفته تا روشنایی هوشمند و هر آن چه که در این میان است، جای هیچ سوالی باقی نمی ماند که یک تکنولوژی مجهز به اینترنت و بدیع، چگونه می تواند آسایش و امنیت را مهمان خانه هایتان کند. آنچه که شما از آن اطلاع ندارید، نشان دهنده این است که شما برای چیزی ارزشمند سرمایه گذاری می کنید.

شاید به نظرتان بیاید که اتوماتیک کردن خانه هزینه بر باشد، اما این را هم در نظر بگیرید که امروزه ۸۰ درصد از خریداران خانه به دنبال خرید خانه ای هستند که مجهز به تکنولوژی هوشمند باشد، لذا همین دلیل خوبی ست که نظرتان عوض شود. برای اینکه راجع به این تکنولوژی بیشتر بدانید، درباره آنچه که این تکنولوژی برای خانه تان به ارمغان خواهد آورد و اینکه چگونه می توانید با پرداخت مبلغی ارزش خانه تان را بالا ببرید صحبت خواهیم کرد.

یک خانه هوشمند، با آسایش بیشتر

یکی از جوانب جذاب در اتوماتیک کردن خانه این است که تنوع پذیری را به دنبال دارد. با در دسترس بودن دستگاه های هوشمند، می توانید هرچه که خواستید انتخاب کنید تا تجربه تان را در این زمینه افزایش دهید.

شما می توانید هر چیزی همانند روشنایی را به دما و چیزهای دیگر متصل کنید و از طریق یک تبلت و یا تلفن هوشمند بر همه آن کنترل داشته باشید. با یک زمانبندی و پیش تنظیم هایی پیشرفته، یک وسیله گرمایشی و سرمایشی می تواند هزینه قبض های شما را به شدت کاهش دهد و بدین صورت می توانید هر ماه پول زیادی را ذخیره کنید بدون اینکه در این بین آسایشتان را فدا کنید. شما هم چنین می توانید پولی را در سیستم امنیت خانگی تان سرمایه گذاری کنید، روی همه چیز و حتی پنجره ها قفل بگذارید و هم چنین خانه تان را مجهز به دوربین های امنیتی کنید.

اتوماسیون هوشمند خانه هم چنین می تواند میزان رهن خانه تان را نیز تغییر دهد- این باعث رعایت حق انصاف می شود و باعث کاهش میزان نسبت وام به ارزش شما خواهد شد. علاوه بر این مزایا، بهبود کیفیت زندگی و آسایش ما باعث می شود لحاظ اتوماسیون هوشمند خانه برای هر مالکی ارزنده باشد.

یک سرمایه گذاری ارزشمند

علاوه بر اینکه مالک یک خانه هوشمند می تواند از  مزایای متعدد آن استفاده کند باید گفت که این مزایا امتیاز فروش قانع کننده ای را نیز به دنبال خواهند داشت. لذا می توانید خانه تان را در لیست فروش بیاورید و ارزش آن را ارزیابی کنید. وسایل گرمایشی و سرمایشی هوشمند می توانند این هزینه ها را به مقدار ۱۲ تا ۱۵ درصد کاهش دهند، لذا افزودن روشنایی هوشمند باعث می شود از تلف کردن انرژی خودداری کنید. در نظر داشته باشید که ۸۰ درصد از خریداران خانه، بر ویژگی انرژی کارآمد تاکید دارند، این خبر خوبی ست چرا که ارزش اموال شما با به کارگیری این تکنولوژی بیشتر می شود. به علاوه، دغدغه سه چهارم مردم به هنگام خرید یک خانه امنیت آن است، لذا یک سیستم امنیتی قوی و هوشمند بهترین راه برای افزایش ارزش اموال شماست بدون این که نیاز باشد هزینه زیادی کرده باشید.

نهایتا، با پیاده سازی این ویژگی های پیشرفته، جز ۴۰ درصد از متولدین دهه ۶۰ تا ۸۰ شمسی می شوید که می خواستند دارای خانه ای مجهز به تکنولوژی هوشمند باشند. با وجود متولدین دهه های ۶۰ تا ۸۰ که قسمت اعظم خریداران خانه را در کشور به خود اختصاص داده اند، جای تعجب ندارد که مالکان خانه نیز قصد کرده اند تا در خانه شان از این تکنولوژی ها استفاده کنند.

چگونه خانه تان را هوشمند کنید؟

پیش از آنکه هیچ تکنولوژی جدید به خانه تان اضافه کنید، باید چند عامل را در نظر بگیرید. همانطور که در بالا اشاره کردیم، یک وسیله گرمایشی و سرمایشی هوشمند بدلیل اینکه به آن زیاد توجه می شود و هم چنین توانایی آن در کاهش هزینه های قبض های ماهانه تان،  همیشه یک سرمایه به حساب می آید. خرید یک سیستم امنیتی هوشمند نیز یک تصمیم عاقلانه و زیرکانه است، چرا که بیشتر سیستم های امنیتی با محدوده وسیعی از دستگاه های اتومات سازگارند، و با ادغام همه آن ها در یک شبکه به راحتی می توانید بر قسمت های مختلف خانه تان نظارت و کنترل داشته باشید.

روشنایی هوشمند نیز یک انتخاب عالی است. اینکه شما برای کنترل روشنایی از راه دور آسوده هستید کاملا واضح و مبرهن است، اما باید گفت که روشنایی هوشمند نیز می تواند باعث ذخیره پول شما شود. حدود  ۴۰ درصد از انرژی مصرفی خانه به روشنایی نسبت داده می شود و بخش عظیمی از آن توسط همین چراغ هایی هایی مصرف می شود که بیهوده روشن گذاشته شده اند در حالی که اصلا نیازی به آن ها نیست.

با روشنایی هوشمند از شرکت های همانند Control، می تواند برنامه ریزی کرد که تمام چراغ های خانه بیش از  ۸۰ روشنایی نداشته باشند. لذا انرژی ذخیره می شود و حتی چشمانتان نیز متوجه این تغییر نخواهند شد.

اتوماسیون خانه هوشمند به شدت در حال رشد و پیشرفت است و هدف آن آشنایی بیشتر مردم با مزایای آن است. اگر هنوز خانه تان را به تکنولوژی های هوشمند مزین نکرده اید، سرمایه گذاری برای چند ویژگی از خانه هوشمند، بهترین راه برای بهبود زندگی روزانه تان است، و در عین حال ارزش اموال خود را نیز بالا برده اید. چه تازه و آهسته شروع به پیاده سازی تکنولوژی هوشمند کرده باشید و چه ناگهان به آخرین قدم آن رسیده باشید، نمی توان گفت اشتباه کرده اید، چرا که خانه ای کارآمدتر و راحت تر دارید.

دسته ها: خانه هوشمند، وبلاگ