تکنولوژی یک خانه هوشمند به منظور بهبود و پیشرفت زندگی

نوشته شده توسط مدیر در تاریخ: 21 دی

انجام راحت بسیاری از کارهایی که نیاز به مداخله انسانی دارند، مدیون تکنولوژی اتومات خانه هوشمند می باشد. اما تکنولوژی خانه هوشمند چیست و چه کارهایی برای شما انجام می دهد؟ نویسنده مهمان ما، مت پاول از جنی برادبند، راه های کمی را پیشنهاد کرده است که در آن تکنولوژی خانه هوشمند به شما کمک می کند که زندگی خود را در سال ۲۰۱۶بهتر کنید.

نه تنها صرفه جویی در هزینه بلکه در زمان

تکنولوژی خانه هوشمند درباره اتوماسیون و مدیریت روزانه خانه تان می باشد. این تکنولوژی شامل همه چیز است از روشنایی گرفته که می تواند از راه دور بر اساس برنامه ای کنترل شود، تا سیستم های سرگرم کننده خانگی برای تماشای تلویزیون و یا دیگر رسانه ها روی صفحات نمایشی، و یا ویژگی هایی برای افزایش امنیت خانه.

شاید تکنولوژی خانه هوشمند برای بعضی افراد به مثابه ابزاری غیرکاربردی باشد. اما در واقع، نکته مهمی که در تکنولوژی خانه هوشمند وجود دارد، این است که در هزینه، به علاوه اینکه آسایش بیشتری فراهم می کند، صرفه جویی نیز می کند.

برای مثال، بهترین راه برای ذخیره انرژی و صرفه جویی در هزینه، مجهز کردن خانه به یک وسیله گرمایشی هوشمند است، که دیگر نیاز نباشد از سیستم ها و تنظیم های دستی برای تنظیم دما استفاده کنید، در واقع یک وسیله گرمایشی هوشمند دارای یک سیستم برنامه ریزی هوشمند است و می توان آن را از قبل تعیین کرد، لذا می توان برنامه آن را به گونه ای تنظیم کرد تا مطابق با زندگی شما پیش برود و آسایش خانه تان را پابرجا نگه دارد. آن ها حتی زمانی که خانه نیستید از دستگاه تلفن شما نیز قابل کنترل می باشند – و یا حتی از مچ بندی شما.

کنترل هوشمند روشنایی بهترین راه برای صرفه جویی در هزینه است. این می تواند به سادگی به کارگیری سنسورهای حرکتی باشد که به هنگام عدم حضور افراد در آن چراغ ها را خاموش می کند، و یا پیش تنظیم هایی که تنها ۷۵ درصد از روشنایی را به اتاق ببخشند؛ که این نیز به نوبه خود عمر حباب لامپ را افزایش می دهد و لذا برق کمتری مصرف می شود.

امنیت خانگی هوشمند

تکنولوژی هوشمند خانگی، به علاوه موثر کردن بازده مصرف انرژی، به شدت برای امنیت خانه مفید است. روشنایی هوشمند زمانی که خانه نیستید می تواند با الگویی فعال شود، و جوری وانمود کند گویی کسی در خانه است. در خانه سر و صدای ساختگی ایجاد می شود تا خانه بیشتر گرم و پر از آدم به نظر برسد.

به منظور نظارت، دوربین های داخلی و خارجی از راه دور از یک دستگاه تلفن به صورت زنده قابل مشاهده اند. حتی می توانید زمانی که حرکتی شناسایی شد، هشداری را دریافت کنید.

قفل های در نیز قابلیت هوشمندسازی دارند. شرکت هایی همانند یل، کاویکست، و بالدوین قفل هایی بودن جای کلید ارائه داده اند که در تلفن همراه شما نیز قابل کنترل است. آن ها سطح بالایی از دستیابی به کنترل را فراهم آورده اند- لذا برای مثال شما می توانید زمانی که خانه نیستید از یک کد ورودی برای کسانی که به خانه تان می آیند استفاده کنید. حتی می توانید در صورتی که بسته ای دارید که باید تحویل بگیرید و خانه نیستید، قفل در را باز کرده و پس از دریافت آن در درب منزل، قفل ها را فعال کنید.

یک جنبه بسیار مهم از یک خانه هوشمند این است که به خوبی می تواند در دیگر سیستم ها و خدمات خانه ادغام شود. Control4 از هر شرکت اتوماسیون دیگری بهتر عمل می کند و این به دلیل تمرکزش بر قابلیت همکاری است. سخت افزاری هوشمند برای خانه ها آمده است که ارزان و DIY (تعمیر، اصلاح، ساختن و یا انجام برخی کارهای فنی در خانه یا بیرون از خانه بدون کمک خواستن از متخصصان و استادکاران آن رشته است) می باشند، اما با دقت به هرکدام از آن ها متوجه خواهید شد که هراکو سیستم استفاده شده در آن به دلیل عدم پشتیبانی از تکنولوژی خانه هوشمند به سرعت منسوخ می شود، و هم چنین نصب آن از آن چه که فکرش را می کنید سخت تر است. لازم به ذکر نیست که دستگاه هایی که دارای ویژگی اتصال و اجرا می باشند، تنها در یک پلت فرم کار نمی کنند و نیاز است که از چند اپ برای استفاده از هرکدام از آن ها استفاده کرد.

اطمینان از اینکه بدانید خانه هوشمند شما با هر دستگاهی سازگاز می شود آن را بسیار مفید ساخته است و باعث می شود که آپگریدهای آن در آینده راحت تر به بازار بیایند.

دسته ها: خانه هوشمند، وبلاگ