نکات نگهداری از خانه در هر فصل

نوشته شده توسط مدیر در تاریخ: 12 آذر

شما می توانید باانجام اقداماتی فریبنده، در فروردین و یا اردیبهشت بهار را به خانه تان بیاورید و امنیت و ظاهر خانه خود را حفظ کنید. اما اگر رویکردی با استرس کم تر را در نظر دارید، هر ماه چند کار روتین را انجام دهید تا از مزایای آن بهره ببرید. از چک لیستی که در زیر آورده شده وشامل پایه های نگهداری خانه است کمک بگیرید تا خانه تان را تمیز، امن و ایمن نگه دارید و هر ماه نیز هزینه هایی را در این زمینه پس انداز کنید.

بهمن
هیتر آبی را بررسی کنید. به منظور جلوگیری از ایجاد رسوب در هیتر آبی تان، یک بار در سال آب را با فشار به داخل آن بگیرید. این کار عمر هیتر آبی شما را بیشتر میکند، و از ایجاد نشت و خسارات جلوگیری به عمل می آورد.
نشتی توالت خود را بررسی کنید. از یک حقه ساده برای چک کردن چارچوب زیر مستراح اصلی استفاده کنید تا قبض های آبتان زیاد نیاید : یک یا دو قطره رنگ خوراکی به پشت تانک آب توالت خود در زمانی که می خواهید به رخت خواب بروید بزنید. اگر صبح دیدید آب رنگی در کاسه آن ظاهر شده، زمان آن است که فلاپر را تعویض کنید ( و سوپاپ شیر را عوض کنید)

اسفند:
حسابی تمیز کاری کنید. بیشتر مردم خانه خود را در اوایل بهار تمیز می کنند، اما زمستان برای این کار به درد می خورد، به خصوص اگر برف و یخبندان شما را خانه نشین کرده باشد. یک آخر هفته را به شستن کف زمین اختصاص دهید، یخچال و اجاق گاز را تمیز کنید، گوشه ها و شکاف های دیوار گردگیری کنید، پرده ها و قالیچه هایتان را بشویید.اگر بخواهید خانه تان دارای آب و هوایی مطبوع باشد، یک جاروبرقی روباتی تهیه کنید همانند اکوواتر و دیبوت ( از ۱۸۰ تا ۷۰۰ دلار).
جداره های درها و پنجره ها را چک کنید. شاید به آب و هوا به عنوان یک فعالیت که شما را خانه نشین می کند تا کارهایتان را انجام دهید، نگاه کنید، اما چک کردن این جداره ها در بهار به بازده انرژی و هزینه های سرمایشی کمک می کند. اگر متوجه شدید هرکدام از این جداره ها در اطراف درها و پنجره ها نیاز به تعمیر دارند، چند ساعت را به تعویض آن ها اختصاص دهید.

 

بهار
جوی ها را تمیز کنید. اگر فرصت نکردید در پاییز به آن ها برسید، جوی ها و نهرها را بررسی کنید و برگ ها و دیگر جرم ها را پیش از اینکه طوفان بهار به پا خیزد جمع کنید. این سقف و اطراف خانه تان را از خسارات آبی محافطت می کند.
اردیبهشت
توری پنجره ها را چک کنید. اگر میخواهید هزینه های سرمایشی را با باز کردن پنجره ها در نسیم های بهاری کاهش دهید، توری پنجره ها را از نظر سوراخ و شکاف بررسی کنید. مطمئنا اخرین چیزی که شما می خواهید این است که پشه، زنبور مگس و دیگر حشرات را به خانه تان دعوت کنید
فضای داخلی خانه تان را از نظر کپک و قارچ بررسی کنید. به منظور اینکه شرایطی را برای رشد قارچ ایجاد نکنید، در والی سرمایه گذاری کنید (حدودا ۳۵ دلار). این دستگاه یک سنسور خانگی هوشمند است که اگر به مشکلی این چنینی بر خوردید، یک سیگنال را به تلفن هوشمند شما می فرستد. هم چنین به یاد داشته باشید که درزها و اب بندی های درون حمام و آشپزخانه را چک کنید و در صورت نیاز آن ها را عوض کنید تا قارچ و کپک را دور نگه دارید.

خرداد
از سیستم های تهویه هوا کمک بگیرید. اگر در مکانی گرم تر زندگی می کنید – همانند آریزونا یا تگزاس- شاید متمایل باشید که این پروژه نگهداری از خانه را در فروردین یا اردیبهشت انجام دهید. شما باید یک کارشناس محلی برای ارزیابی عملکرد پیک و تعویض هر فیلتر در صورت نیاز استخدام کنید. هزینه به تناسب کسی که انتخاب کرده اید، تغییر می کند، اما نباید انتظار داشته باشید که بیش از ۲۰۰ دلار برای یک خانه سه خوابه بپردازید.

 

تیر
به دنبال حشرات بگردید. حشراتی همانند موریانه ها، زنبورها، و سوسک ها؛ در بهار و در ماه های تابستان پدیدار می شوند. از ورود آن ها با حشره کش و یا چند حشره کش جلوگیری کنید و یا با یک خدمات کنترل آفات در ارتباط باشید.

 

مرداد
از لحاظ امنیتی خانه تان را چک کنید. سرقت های خانگی در ماه های تابستان افزایش پیدا می کند، چرا که دزدان انتظار دارند که مالکان به مسافرتی طولانی بروند. به همین دلیل، نرده ها، درها، و پنجره های خود را چک کنید و سپس در یک سیستم امنیت مقاوم که بر خانه شما نظارت دارد و اگر فعالیت مشکوکی اتفاق افتاد شما را آگاه می کند، سرمایه گذاری کنید. این هزینه متغیر است، لذا به بودجه و نیازهایتان پیش از خرید یک سیستم دقت کنید.

شهریور
سقف را تعمیر کنید. انتهای شهریور، با وجود هوایی صاف تر، زمان خوبی برای تعمیر و یا تعویض دودکش های سقف است. تابستان گذشته است، و پاییز زودهنگام نیز تضمین می کند که دودکش های جدید شما زمانی را برای درزگیری و ایجاد موانع پیش از ورود زمستان دارند. هزینه شما کاملا به خدماتی بستگی دارد که استفاده می کنید، لذا پیش از عقد قرارداد خوب بگردید.
طناب ها را ببرید. با نزدیک شدن پاییز و شبکه های تلویزیونی که هوای فصل های جدید را نشان می دهند سیم کشی هایتان را قطع کنید تا در هر ماه ۱۰۰ دلار ذخیره کنید، و از پلت فرم استریم استفاده کنید که بتوانید تمام برنامه های مورد علاقه تان را با وجود پس انداز پولتان تماشا کنید.

مهر
وسایل گرمایشی خود را آماده کنید. خانه خود را با به کارگیری سرویسی برای تمیز کردن و تعمیر وسایل گرمایشی و شومینه تان برای افت دما اماده کنید. انجام این کار نه تنها باعث می شود تا بازده حرارتی کم شود، بلکه دود و خطرات مربوط به آتش را نیز کاهش می دهد. باچند ارائه دهنده محلی تماس بگیرید تا از هزینه ها مطلع شوید.
سیستم حرارتی خود را سرویس کنید. علاوه بر مراقبت از دستگاه های حرارتی، از یک تکنسین درخواست کنید تا سیستم حرارتی شما را سرویس کند تا مطمئن شوید به درستی کار می کند و هم چنین برایتان فیلترهایش را عوض کند، که این بازده انرژی را افزایش می دهد و خطرات آتش را کاهش می دهد. دوباره هزینه به نسبت سرویسی که انتخاب می کنید متغیر است، لذا به دنبال سرویسی مناسب بگردید.

آبان
باتری ها را چک کنید. اگر برنامه دارید که از وسایل گرمایشی استفاده کنید، باید باتری های آن ها را برای تشخیص دود و کربن مونواکسید پیش از روشن کردم لوگ آتش عوض کنید. هزینه باتری ها به صورت نوسانی تغییر می کند، اما اگر می خواهید هوشمندانه عمل کنید، نست پروتکت (۱۱۹ دلار) و روست الارم (شروع از ۵۹٫۹۹ دلار) را امتحان کنید.
رنگ و نقاشی را فراموش نکنید. در اطراف خارج خانه تان راه بروید و به دنبال رنگ و نقاشی ای پوست پوست شده بگردید. اگر آن را مشاهده کردید، زمان آن است که رنگ و نقاشی را شروع کنید. زمستان را نادیده بگیرید، در غیر اینصورت رنگ و نقاشی تان با شکست مواجه می شود و باعث می شود به اطراف خانه تان آسیب برسد.

آذر
بر مصرف انرژی خود نظارت کنید. می توانید این کار را در هر موقع از سال انجام دهید، اما آذر به این دلیل که باعث می شود هیتر و چراغ ها بیشترین مصرف خود را داشته باشند، برای این کار بهتر است. می توانید به صورت دستی مصرف انرژی خود را دنبال کنید و یا به راحتی در CURB سرمایه گذاری کنید (۳۹۹ دلار)، که یک دستگاه اتوماسیون است که به مدار قطع کننده شما متصل می شود تا بر مصرف انرژی شما نظارت کند و آن را تحت مدیریت خود در بیاورد.

دی
سیم پیچ های یخچال خود را تمیز کنید. یخچال شما حجم زیادی توان مصرف می کند، لذا سیم پیچ هایش را تمیز کنید. این باعث می شود یخچال بیشتر عمر کند و پول شما هدر نشود
با تنوع لیستی که در این جا آورده شده است، کارهای زیادی دارید که هر ماه انجام دهید. انجام این کارهای ماهانه کلید راحتی شماست. چه روش های دیگری در چک لیست نگه داری از خانه تان وجود دارند؟

دسته ها: سبک زندگی، وبلاگ