هوشمند ، مطمئن و بی خطر

نوشته شده توسط مدیر در تاریخ: 28 آذر

FBI گزارش کرده است که در سال ۲۰۱۴، ما دارای ۱٫۱۲۱٫۴۱۶ سرقت در کل کشور بوده ایم. این یعنی ما در کل سال، در هر ۲۸ ثانیه یک سرقت را تجربه کرده ایم.

اما خبر خوب این است: این عدد ۱۰ درصد از سال ۲۰۱۳ کمتر است. در واقع، این آمار از سال ۲۰۱۱، هر سال افت پیدا می کند. از سال ۲۰۱۱، بیش از ۷۵ درصد از خانه ها در ایالت متحده به اینترنت متصل بودند. نظارت بی سیم خانگی نیز اکنون روشی جدید است.

اکنون، در سال ۲۰۱۷، این روش مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است. پیشرفت های صنعتی امنیت مسکن را به سطح جدیدی ارتقا داده است، به خصوص زمانی که صحبت از خانه های هوشمند می شود.  ایجاد یک محیط با «سرقت غیردوستانه»هیچ گاه کار ساده ای نیست (بیشتر هوشمندانه است)

نظارت هوشمند

لیلین یک راه حل هوشمند ویدیویی را معرفی کرده است- یک دوربین که به کاربران این امکان را می دهد تا محیطی را در حوزه دید تعریف کند تا بتواند حرکات را تشخیص دهد.

برای مثال، یک نفر می تواند یک دوربین را در جلوی خانه کار بگذارد و مستقیما ناحیه جلوی پنجره و حرکات آن را تشخیص دهد. اگر حرکتی در آن مختصات مشخص شده صورت بگیرد، هشدار به صدا در می آید. اما اگر بوته های زیر پنجره با وزیدن باد حرکت کنند، هیچ هشداری فعال نمی شود، حتی با اینکه آن ها داخل قاب دوربین باشند.

با خانه هایی هوشمند، همه چیز با هم کار می کند. کارکرد دوربین می تواند با دیگر روش های امنیتی نیز ترکیب شود. می تواند به گونه ای برنامه ریزی شود تا زمانی که حرکتی در جلوی پنجره تشخیص داده شد، برق های درون اتاق با نهایت نور روشن شوند، یک هشدار صوتی به صدا در بیاید، و اعلانات فوری به مالک و هر کسی که در لیست تماس قرار دارد ارسال شوند.

تاریخچه امنیت

سیستم های امنیتی هر ساله بیشتر هوشمند می شوند. در سیستم های عملیاتی قدیمی تر از control4، تمام رویدادهای خانه هوشمند – حرکت در ناحیه ای از خانه، باز شدن درها،  هشدارهای اشتباه – مشخص می شوند و در تاریخچه قابل جست و جوی آن نگه داری می شوند. دیدن تمام این فعالیت های روزانه در این زمینه، به مالک خانه نشان می دهد که بهتر متوجه هشدارهای اشتباه شود و روند امنیتی  تغییر یافته ای را ایجاد کند.

اگر مالک یک هشدار را مبنی بر اینکه یک حرکت در داخل خانه تشخیص داده شد، تشخیص داد، او می تواند به سرعت تاریخچه آن را مشاهده کند، تا متوجه شود آیا دری باز شده، پنجره ای شکسته، و یا حسگر دیگری پیش از تشخیص حرکت تحریک شده است یا نه. اگر هیچ رویدادی مشاهده نشد، می توانند آن را به یک سگ در خانه متصل کنند که در خانه حرکت می کند. اگر  آن ها نشانه های آشکارتری را دیدند، خواهند فهمید که به سرعت هشدار را به صدا در بیاورند.

در یک چشم بهم زدن، این تاریخچه، الگوی صاحب خانه را به او نشان می دهد. صاحبخانه، می تواند برنامه ای بر ضد آن بنویسد. حسگر حرکتی به عنوان یک تحریک کننده هشدار در شب در پایین پله های بخشی از خانه، استفاده می شود، اما در بالای پله ها فعال نیست. اگر مالک در اواسط شب بیدار شود، و به پایین پله ها برود تا چیزی از یخچال بردارد، هشدار دچار اشتباه می شود. اما تاریخچه دارای برنامه ای بر اساس «اگر/آنگاه» است، به گونه ای که اگر حرکتی در بالای پله های بخشی از خانه، پیش از این که در پایین پله ها حس شود تشخیص داده شد، آن گاه متوجه خواهد شد که هشدار دیگر نباید به صدا دربیاید.

همیشه مشغول

قابلیت حضور کاذب در control4، استفاده کاربردی تری از تشخیص رویدادهای خانه هوشمند را به دنبال دارد. این قابلیت الگوهایی را به یاد می سپارد و می تواند برای تکرار آن ها تحت برنامه ریزی قرار بگیرد. به آن به عنوان یک ضبط کننده دیجیتال ویدیویی در کل خانه، نگاه کنید.

اگر روش قبلی نورها را روی تایمری تنظیم می کرد تا زمانیکه خانواده به مسافرت رفته اند همان احساس زندگی را از خارج خانه به دیگران القا کند، روش جدید آن را با روشنایی هوشمند به کمک رسانه و دیگر ویژگی های اتوماتیک ترکیب می کند. تلویزیون ها می توانند خاموش و روشن شوند، موسیقی می تواند در حیاط خلوت پخش شود، پرده ها پس زده شوند، و دوباره جمع شوند. تمام این ها می توانند برای تقلید از الگوهای واقعی صاحبخانه برنامه ریزی شوند، و این برنامه ریزی می تواند به صورت تصادفی با نیم ساعت جلو  و عقب انجام شود. هیچ بازدارنده بهتری از اینکه خانه به نظر شلوغ بیاید و در آن زندگی و فعالیت جریان داشته باشد، برای سرقت به نظر می آید.

تنها با یک ضربه

ظهور امنیت بی سیم طبیعتا به سمت کنترل از طریق موبایل سوق پیدا کرده است. دیگر نیاز نیست پنل های امنیتی درون دیوار و در جلوی دیوار سیم کشی شوند- آن ها اکنون دارای صفحات نمایشی لمسی، تبلیت ها و موبایل ها می باشند.

اگر یک نفر در وسط شب از خواب بلند شود و خواست یک هشدار در بخش دیگری از خانه غیرفعال شود، او می تواند  دستگاه های موبایل دیگر افراد خانواده را در روی پاتختی بردارد و تنها با یک ضربه، سیستم امنیتی خانه را تغییر دهد.

با قابلیت های پیشرفته دیگر، تطبیق پذیری بیشتر آن، و اتصال کامل اتوماسیون خانه، منابع در اختیار هر کسی هستند تا بتوانند دژ مستحکم خود را بسازند.

برچسب ها: ، ،
دسته ها: امنیت، وبلاگ